Skip to main content

Gali būti daug priežasčių dėl ko kyla blogas burnos kvapas. Jis dažnai kyla dėl bakterijų, kadangi žmogaus burnoje jų yra daug ir įvairių. Kai jų susidaro labai daug ir mes jų neišvalome, tuomet kyla blogas burnos kvapas.

Žinoma, bakterijų turi būti, nes jos skaido baltymus ir padeda virškinti. Bet jos išlaisvina ir sieros junginius burnoje, dėl kurių susidaro blogas kvapas. Tam tikrais atvejais, kai bakterijos pradeda labai greitai skaidyti baltymus, kvapas būna labai aštrus ir dėl lakių junginių netgi kinta dienos eigoje.

Kita priežastis – maistas. Tai gali būti tokie akivaizdūs blogo kvapo sukėlėjai, kaip česnakas, svogūnas, kava ar arbata, daug cukraus turintys produktai. Gerai tai, kad dėl maisto burnos kvapas dažniausiai būna laikinas, todėl tokių produktų reikėtų vengti prieš einant į pasimatymą ar dalykinį susitikimą.

Blogą burnos kvapą gali lemti angliavandenių vartojimas, nes jie skatina bakterijų dauginimąsi. Taip pat įtakos turi KETO dieta, kai valgoma labai daug baltymų. Taip pat gausus maisto papildų vartojimas.

Dar viena bėda – rūkymas. Tai pažeidžia gleivinę ir uoslę. Rūkantys dažniausiai patys neužuodžia, kad jie nemaloniai kvepia.

Kita priežastis – burnos sausumas, kuris gali turėti daugybę priežasčių. Jis gali kilti dėl tam tikrų vaistų vartojimo, pavyzdžiui kvėpavimo ar nervų sistemoms gydyti. Taip pat įtakos gali turėti seilių liaukų sutrikimai, kai išskiriama mažiau seilių. Burnos sausumą gali lemti ir kvėpavimas per nosį ar net knarkimas, pastarasis lemia blogą burnos kvapą rytais.

Kartais burnos sausumas ir blogas burnos kvapas gali kilti nešiojantiems dantų plokšteles, protezus. Blogą burnos kvapą gali lemti ir kvėpavimo takų, virškinimo sistemų ar inkstų nepakankamumo ligos. Tad tokia problema kyla ne tik dėl to, kad žmogus neprižiūri savo burnos.

Leave a Reply